Uudised

TTÜ TEHNOLOOGIAKOOL MEKTORY TÖÖTOAD 11. oktoober marys


Esmaspäeval käis meil külas TTÜ Tehnoloogiakool Mektory oma robootikatöötubadega. Päev oli väga meeleolukas ning hästi põnev!
Töötubadest said osa pea kõik meie kooli õpilased. Kõige väiksemad tutvusid robootika põhitõdedega ning valmistasid robotkäsi, natuke suuremad piilusid inseneeria valdkonda ning meisterdasid liikureid, mida saab tagurpidi tõmmates üles keerata. Järgmised vanusegrupid veetsid aega EV3 LEGO Mindstorms robotititega programmeerides neid kas jooneralliks või sumomaadluseks. Viimase töötoa finaaliks oli robotite sumoturniir, läbi mille said noored oma vastvalminud masinaid teiste vastu proovile panna.
5.klass tegeles arvuti taga programmeerimisega ning nende ülesandeks sai kirjutada kood valgusfoorile, täpselt nii, nagu toimib see igal suurlinna ristmikul. Töötuba oli küll väljakutset pakkuv, kuid sellegi poolest väga põnev. Kõige vanemad osalejad programmeerisid Arduino roboteid teed otsima ning ka sellest sai noortele üks paras pähkel. 

Suured tänud Mektory tiimile, kes meile külla tuli ning Emmaste noortele neid ägedai töötubasid võimaldas! Aitäh ka Emmate Vaba Aja Keskusele toreda koostöö eest!
 

Töötubade fotogaleriid näeb SIIT.

Esmaspäeval käis meil külas TTÜ Tehnoloogiakool Mektory oma robootikatöötubadega. Päev oli väga meeleolukas ning hästi põnev!
Töötubadest said osa pea kõik meie kooli õpilased. Kõige väiksemad tutvusid robootika põhitõdedega ning valmistasid robotkäsi, natuke suuremad piilusid inseneeria valdkonda ning meisterdasid liikureid, mida saab tagurpidi tõmmates üles keerata. Järgmised vanusegrupid veetsid aega EV3 LEGO Mindstorms robotititega programmeerides neid kas jooneralliks või sumomaadluseks. Viimase töötoa finaaliks oli robotite sumoturniir, läbi mille said noored oma vastvalminud masinaid teiste vastu proovile panna.


5.klass tegeles arvuti taga programmeerimisega ning nende ülesandeks sai kirjutada kood valgusfoorile, täpselt nii, nagu toimib see igal suurlinna ristmikul. Töötuba oli küll väljakutset pakkuv, kuid sellegi poolest väga põnev. Kõige vanemad osalejad programmeerisid Arduino roboteid teed otsima ning ka sellest sai noortele üks paras pähkel. 

Suured tänud Mektory tiimile, kes meile külla tuli ning Emmaste noortele neid ägedai töötubasid võimaldas! Aitäh ka Emmate Vaba Aja Keskusele toreda koostöö eest!
 

Töötubade fotogaleriid näeb SIIT.