Õppereis Sagadisse 30. mai margus

28. - 29. mail käisid 5.-9. klasside õpilased õppeekskursioonil Sagadis ja Rakveres.

Sagadi mõisas külastasime Metsamuuseumi, tutvusime puude ja lehtedega, külastasime mõisa peahoonet ning kinnitasime keha kohapeal tehtud grillvorstide ja muu kaasavõetud hea-paremaga.

Õhtul külastasime Altja kaluriküla, kus tegime väikese metsamatka kohalikku randa ning eriti üleküpsenud said võimaluse käia ujumas. Pärast seda tegime lühikese sõidu Rakverre, et keha kinnitada ja täiendada provianti.

Pärast ööbimist Sagadi hotellis sõitsime uuesti Rakverre ning külastasime Politseimuuseumi. Seal avanes võimalus proovida erinevaid politsei töömeetodeid - lahata (kummist) laipa, uurida praktiliselt silma ehitust, võtta sõrmejälgi, eraldada enda DNA-d, pidada linnalahingut (nähtamatu vaenlasega) ja muud huvitavat.

Seejärel võtsime suuna läände ning jõudsime väikeste vahepeatustega Viitnal, Tallinnas ja Haapsalus ilusasti õhtusele praamile.