Loomekonkurss "Ühendkuningriik ja Eesti: 100 aastat sõprust" 23. aprill margus

Emmaste Põhikoolist saadeti loomekonkursile „ Ühendkuningriik ja Eesti: 100 aastat sõprust” 13 tööd 14 autorilt. Konkursiga tähistatakse 100 aasta möödumist Eesti ja Suurbritannia suhete algusest.

Konkursile saadeti:

Kaksikskulptuur „Sõbralik kohtumine” (EV president Kersti Kaljulaidi ja Suurbritannia kuninganna Elizabeth II kohtumine). Selle autorid on Renate Kastein 9 a, 2.klass (kuninganna) ja Oskar Kastein 11 a, 4.klass(president Kersti Kaljulaid).

Kollaažide autorid teemal „Sõbralik kohtumine” on Hannah Marie Walsh 9 a, 1.kl., Anna-Ly Pruunlepp 8 a, 1.kl., Sandra Rull 7 a, 1.kl., Eelika Vander 8 a, 1kl.

Maalide autorid teemal „Sõbralik kohtumine” on Heleri Alliksoo 9 a, 3.kl., Carolin Ala 10 a, 3.kl., Veronica Ellermäe 10 a, 3.kl., Juss Jaakson 10 a, 3.kl., Kristo Kesküla 10 a, 3.kl., Mari-Liis Siimuste 11 a, 3.kl., Hanna Pruul 9 a, 2.kl., Kaur Pranno 11 a,  4.kl.

Auhinnaks on kutse Briti saatkonna tähtsündmusele – kuninganna Elizabeth II auks peetavalesünnipäevapeole 13.juunil Tallinnas, mis tõotab tulla suurejooneline.

Loomekonkursi 50 võitjat koos täiskasvanust kaaslasega saavad võimaluse osa võtta kõige britilikumast üritusest. Ürituse ajaks pannakse üles näitus võidutöödest.

Tekst: Eila Tõnisson

Konkursile saadeti: