JUTUVÕISTLUSE AUTASUSTAMINE 24. mai marys

Sel nädalal panime punkti Emmaste Põhikooli emakeeleaastale pühendatud jutuvõislusele ning autasustasime parimaid. Ühtekokku esitati ligi 40 konkursitööd, millest pea pooled said auhinnatud meie väga mitmekülgse žürii poolt. Jutuvõisluse korradaja ja läbiviija, Emmaste kooli 9.klassi õpilane Riste Sofie Käär soovis, et osaleda saaksid kõik kogukonnaliikmed. Nii valis ta 1.-2.klassi vanusegrupi teemaks „Minu lemmikvärv“ ning valmistas 3.-9.klassile ja täiskasvanud suleseppadele ette 20 põnevat ja väga einevat jutualgust.

Jutuvõistluse žüriisse kuulusid: Marju Allik ja Emmaste Raamatukogu, Kersti Lehtsaar ja Emmaste Lasteaed, Hendri Reeder ja SA Hiiumaa Arenduskeskus, Emmaste ja Leisu eakateklubid ehk kaasatud olid mitmed kogukonnagrupid alates kõige pisematest kuni kõige elukogenumateni. Žüriiliikmed töid esile oma lemmik jutuautorid, panid neile omaltpoolt välja pisikesed auhinnad ning lisaks andsime 10-le üldjärjestuses esikolmikusse saanud osalejatele välja Hiiumaa Kino piltid ning pliiatsikomplektid.

Üldjärjestuse tulemused:

1.-2.klass (teema: „Minu lemmikvärv“)

I koht  Anna-Ly Pruunlepp

II koht  Lotta-Liisa Kaevand

III koht  Ott-Kristjan Kadakas

3.-4.klass (teema: valik jutualguseid, mille hulgast sai autor sobivaima valida)

I koht  Renate Kastein

II koht  Veronica Ellermäe

III koht  Hanna Pruul

5.-9.klass (teema: valik jutualguseid, mille hulgast sai autor sobivaima valida)

I koht  Anna Elisabeth Remmelg

II koht Margareeta Käär

III koht  Taaniel Remmelg

Emmaste Raamatukogu ja Marju Alliku poolt välja valitud autorid:

1.-2.klass Anna-Ly Pruunlepp

3-4.klass Renate Kastein

5.-9.klass Anna Elisabeth Remmelg

Emmaste Lasteaia laste ja Kersti Lehtsaare poolt ära mainitud lemmikautoriteks olid Anna-Ly Pruunlepp ja Veronica Ellermäe.

Lisaks meeldisid lasteaia noortele jutukuulajatele väga veel Agatha Katariina Kääri, Hanna Pruuli, Heleri Alliksood, Renate Kasteini ja Tauri Lehtsaare jutukesed.

Hendri Reederi ja SA Hiiumaa Arenduskeskuse „Hiiumaa aasta noore kirjaniku“ eripreemia ehk 300€ väärtuses oma raamatu kirjastamise kinkekaardi pälvisid Renate Kastein looga „Kuldne pastakas“ ja Margareeta Käär jutuga „Barcelona“.

Arenduskeskuse poolt sooviti innustust edasi kirjutada ning märgiti ära veel ka Anna-Ly Pruunlepa, Agatha Katariina Kääri, Ott-Kristjan Kadaka, Veronica Ellermäe, Heleri Alliksoo, Laura Tekla Mežule ja Anna Elisabeth Remmelga tööd.

Emmaste ja Leisu eakateklubid valisid oma lemmikuteks Anna-Ly Pruunlepa, Hanna Pruuli, Anna Elisabeth Remmelga ja Taaniel Remmelga tööd. Lisaks meeldis lugejatele väga konkursile töö esitanud täiskavanu Meeli Halliku lugu „Kuivanud roos“.

Kõigi žüriiliikmete poolt avaldati tänu ja kiitust konkursi välja mõtlejale ja läbiviijale Riste Sofie Käärile ning avaldati lootust, et järgmisel aastal saab juba uusi jutukesi lugeda.

Üldjärjestuse tulemused:

1.-2.klass (teema: „Minu lemmikvärv“)

I koht  Anna-Ly Pruunlepp

II koht  Lotta-Liisa Kaevand

III koht  Ott-Kristjan Kadakas

I koht  Renate Kastein

II koht  Veronica Ellermäe

III koht  Hanna Pruul

I koht  Anna Elisabeth Remmelg

II koht Margareeta Käär

III koht  Taaniel Remmelg

Emmaste Raamatukogu ja Marju Alliku poolt välja valitud autorid: