Emmaste Põhikooli õpilased Briti saatkonna kübarapeol! 22. juuni

13. juunil toimus Briti saatkonnas Tallinnas kuninganna Elizabeth II sünnipäeva tähistamiseks pidu.

Sadade tähtsate tegelaste hulgas olid ka Emmaste Põhikooli neli õpilast koos vanematega.
Põhjuseks oli see, et Briti saatkonna korraldatud loomekonkursi „100 aastat sõprust“ 50 võidutöö hulka üle Eesti pääsesid ka Renate Kasteini, Oskar Kasteini, Veronica Ellermäe ja Hannah Marie Walshi maalid ja skulptuurid.
Loomekonkursi võidutööd olid kõigile peolistele vaatamiseks välja pandud.
Pidustustele eelnes võitjate kohtumine haridusminister Mailis Repsiga.
Tööde juhendajaks oli kunstiõpetaja Eila Tõnisson.

Kübarapeol osalemisest muljetasid Renate ja Oskar Kastein nii:

Kui me jõudsime Briti suursaatkonda, siis esimene mulje oli kohutav – pildistajad. Edasi läksime ja tervitasime suursaadikut ning saime endale rinnamärgid. Neil on ühendatud Eesti 100 sümboolika ja Suubritannia lippu värvid. Vastuvõtt algas riigihümnidega. Suursaadiku kõne oli igav, sest meie ei saanud sellest aru. Pidustusest võtsid osa NATO tankid ja helikopterid ning sõdurid. Sõduritelt saime käepaelad, millel olid Natosse kuuluvate riikide lipud. Renate pidi need ära arvama, kuid Oskar pääses puhtalt. Kui kopterid üle lendasid, siis põrand värises. Tankid olid lahedad, kuid ära sõites põhjustasid nad linnas ummiku. Söögid olid maisvad, kuid meile harjumatud, polnud varem selliseid saanud. Suupisteid pakuti kandikutelt, millega ettekandjad ringi jalutasid. Meie ettekujtus vastuvõtust oli teistsugune kui tegelikult toimunu. Arvasime, et peame istuma paigal ja jooma teed. Õnneks saime aga ringi liikuda ja mahla juua. Oli huvitav kogemus.

Tekst: Eila Tõnisson ja Reelika Kastein

Pilte saab vaadata Suurbritannia saatkonna lehelt SIIN ja Elu24 galeriist SIIN.

Loomekonkursi võidutööd olid kõigile peolistele vaatamiseks välja pandud.
Pidustustele eelnes võitjate kohtumine haridusminister Mailis Repsiga.
Tööde juhendajaks oli kunstiõpetaja Eila Tõnisson.

Kübarapeol osalemisest muljetasid Renate ja Oskar Kastein nii:

Tekst: Eila Tõnisson ja Reelika Kastein

Pilte saab vaadata Suurbritannia saatkonna lehelt SIIN ja Elu24 galeriist SIIN.