SUPERKULDMEDAL rahvusvaheliselt kunstivõistluselt Jaapanis 08. november Triinu

Jaapani Penteli 51. kunstivõistlus-näituselt „INTERNATIONAL Children´s Art Exhibition ehk ICEA tõi SUPERKULDMEDALI Emmaste Põhikooli 6. klassi õpilane RENATE KASTEIN tööga „Autoportree lumememmega”.

Võistlusele saadeti koolist 2 tööd. Teise töö autor on Hanna Pruul. 52.

Penteli kunstivõistlus-näitusele sai saadetud sel sügisel 3 tööd: Ander Vara 2. kl. „Tugev vise”, Sandra Rulli 5. kl. „Esimene koolipäev” ja MariLiis Siimuste 7. kl. „Lumesõda Emmaste kooli ees”.

Tööde hindamine Jaapanis toimub 2022. aasta jaanuaris. Näitused toimuvad Tokios 2022. aasta märtsis ja pärast seda lähevad valitud tööd näitustele nii Osakas kui ka teistes Jaapani suuremates linnades ning samuti välismaal. Võistluse tulemused saavad avalikuks 2022. aasta mais ja auhinnad jõuavad Eestisse suve lõpuks.

Penteli ülemaailmne joonistusvõistlus annab võimaluse maailma lastele suhelda viisil, mis ei sõltu nende päritolust, keelest ega kultuurist. Sestap on Jaapani Kunstihariduse Fond (Biiku Bunka Kyokai) korraldanud alates 1970. aastast iga-aastast rahvusvahelist laste kunstinäitust, mille eesmärk on parandada maailma laste vahelist teineteisemõistmist.

Penteli 51. kunstivõistlus-näitusele saadeti 39 riigist üle 11000 töö. Võistluse sponsoriks on Jaapani Kunstihariduse Fond koostöös Jaapani Välisministeeriumi, Jaapani Haridus-, Kultuuri-, Spordi-, Teaduse-, Tehnoloogiaministeeriumi, The Yomiuri Shimbun, Jaapani Disainiföderatsioon, Jaapani Kunstihariduse Ühendus ja Jaapani kirjavahendite tootja Pentel. Iga maa väljapaistvamatele töödele on ette nähtud järgmised auhinnad: Jaapani välisministriauhind, suur kuldauhind, kuldauhind, hõbeauhind, pronksauhind. Auhindu antakse tööde järgi nii palju, kui vastava tasemega töid on.

Sel korral saadeti Eestist 77 tööd. Auhinnalisi kohti saadi kokku 9: 2 superkuldmedalit, kuldmedalit ei olnud, 2 hõbemedalit, 4 pronksmedalit ja 1 välisministri auhind. Koolid, kes auhindu said, olid peale Emmaste Põhikooli, kõik kunstikoolid - Ahtme Kunstikool, Narva Kunstikool ja Pelgulinna Kunstigümnaasium.

AITÄH KÕIGILE EMMASTE PÕHIKOOLI ÕPILASTELE! SEE ON MEIE KÕIGI VÕIT! SELLE SUVE SUUR KOOLI JUUBELINÄITUS ja ka eelnevate aastakümnete näitused Sõru muuseumis, on tõestanud, et Hiiumaa, Emmaste otsa lapsed on KÕIK ANDEKAD, MAAILMATASEMEGA NOORED KUNSTNIKUD!

Tänulik õpetaja Eila Tõnisson

Võistlusele saadeti koolist 2 tööd. Teise töö autor on Hanna Pruul. 52.

Tänulik õpetaja Eila Tõnisson