Olümpiapäev

Kolmapäeval osalesid 1.-3.klassi õpilased Kärdla staadionil Hiiumaa olümpiapäeval. Rongkäigu, tantsuliste etteastete, avakõne ja soojendusvõimlemise järel võeti mõõtu pendelteatejooksus. Seejärel algasid individuaalalad ehk 40m ja 300/400m jooks, kaugushüpe ning pallivise.
Kindlasti valmistab medal rõõmu, aga see ei ole sellise võistluse puhul sugugi peamine. Oluline on, et noored tunnevad rõõmu liikumisest ja spordist. Aga oskavad seada endale eesmärke, nende nimel trenni teha ja isiklikke rekordeid ületada.
Kui treener Toivo on juba paar aastat meie vanemaid noori juhendanud, siis sellest õppeaastast toimub kergejõustikutrenn ka noorematele, treener Tiina juhendamisel. Ilmselt on ka see huvi selle spordiala vastu suurendanud.
Aga et tegemist on spordivõistlustega, siis päris mõõda tulemustest ka minna ei saa. Toome välja medalivõitjad.
Esimene ala ehk pendelteatejooks pakkus rohkelt rõõmu, kuna Emmaste kool mahtus poodiumile koguni kahe ehk mõlema võistkonnaga. Seega meie noored on füüsiliselt aktiivsed ja liiguvad piisavalt palju. Aga oskavad seda ka kiiresti ja täpselt (teatepulgavahetusest sõltub sellel alal väga palju) teha.
II koha teenisid üheksa võistkonna konkurentsis Erik Pruul, Hanna Pruul, Oliver Post, Egela Leomar, Marten Miller, Veronica Ellermäe. Ja 6x40m distantsil jäid neist vaid poole sekundi kaugusele, seega teenisid III koha Richard Valk, Birgit Rand, Tobias Valk, Mildred Leenurm, Juss Jaakson, Mari-Liis Siimuste.
1. klassi õpilastest said individuaalalal medali kaela: Birgit Rand 300m jooksus III koht, Hanna Pruul kaugushüppes III koht, Renate Kastein palliviskes III koht. Marten Miller oli 40m jooksus ja kaugushüppes kolmas, palliviskes teine.
2. klassi seas oli Veronica Ellermäe 400m jooksus, palliviskes ja kaugushüppes kolmas, Mari-Liis Siimuste 400m jooksus ja kaugushüppes teine ning parim palliviskes. Oliver Post teenis teise koha 40m jooksus, kolmanda palliviskes ning oli parim kaugushüppes.
3. klassis teenis Mildred Leenurm III koha palliviskes. Erik Pruul oli parim 400m jooksus
Medalitest enam tunnustame Emmaste põhikooli õpilasi aga oskuse eest üksteisele kaasa elada ning kooli väärikalt esindada. Ehk käitumine võistluspäeva jooksul oli igati eeskujulik.
Viimati uuendatud Neljapäev, 25 Mai 2017 12:54