Orienteerumine

Neljapäeval osalesime Paladel Hiiumaa koolinoorte meistrivõistlustel orienteerumises. On rõõm tõdeda, et Emmaste noortele meeldib looduses liikuda ja võistelda soovijad jagus. Samas on noortel olemas ka oskused antud spordiala harrastamiseks, mille tunnistuseks asjaolu, et Emmaste kool oli medalitabelis edukaim kool.
1.-3. klass läbis nelja kontrollpunktiga (KP) nööriraja. Poistest oli kiireim ajaga 13:17 Jonatan Saarnak, minuti kauem oli rajal Karl-Markus Sadul ning see tähendas hõbemedalit, kuna konkurendid kaotasid talle kaks või enam minutit.
Kiita tuleb ka Veronica Ellemäed, kes võõral maastikul kaotas sihi, ent visa hing ei lubanud võistlust pooleli jätta. Nii kulus tal raja läbimiseks küll tund aega, ent ta leidis üles kõik vajalikud punktid ja sai tulemuse protokolli kirja.
4.-5. klassi arvestuses tegid Emmaste poisid rajal koostööd ning see tõi edu. Teeniti kolmikvõit, järjekorras Riho Tärk, Mihkel Toomsoo ja Mehis Paar. Sealjuures Riho aeg oli 23:51 ning Mihkel kaotas talle kahe ja Mehis kuue sekundiga ehk võitja selgus alles lõpuspurdiga.
Tüdrukute seas tõusis Margareeta Käär poodiumi kolmandale astmele.
6.-7. klassi poiste seas võttis ajaga 29:50 võidu Sten Kerk. Neljas ajaga 30:37 oli Tobias Remmelg, kelle jaoks jäi medal täpselt sekundi kaugusele.
Ent pronksmedali Emmaste selles vanuseklassis siiski sai, kuna tüdrukutest oli Sofia Saarnak kolmas. Realistlikult hinnates olnuks kõrgem koht selge eneseületus, kuna Siiri Talts ja Eliise Kesküla on Eesti paremikku kuuluvad orienteerujad, kes äsja riiki ka maailmameistrivõistlustel esindasid.
Põhikooli kõige vanemate õpilaste seas jõudsid poodiumile Marcus Jundas ja Marek Haas, olles noormeestest teine-kolmas. Neidudest teenis Kati-Marleen Alliksoo pronksmedali. Selle vanuseklassi konkurents medalikohtadele oli aga ülitihe, nii jäi Kati-Marleeni jaoks hõbe vaid sekundi ja kuld kolme sekundi kaugusele.
Emadepäeval viidi aga Laukal läbi Hiiumaa orienteerumise meistrivõistlused sprindirajal. U16 vanuseklassis oli poistest parim Kaspar Jaakson.
Viimati uuendatud Pühapäev, 14 Mai 2017 21:41