Omakultuuripäev

2. juunil toimus Emmaste Põhikooli traditsiooniline omakutuuripäev. Seekord oli teemaks "Päev rannakülas" ja üritus toimus Sõru sadamas.
Õpilased, õpetajad ja külalised said osa järgnevast:
  • Päästeamet - päästerõnga ja viskeliini uppujale viskamine, erinevate päästevestide selga proovimine, tulekustuti käsitsemine - igaüks sai ise nö. oma käega kõik läbi teha.
  • Musitseerimine Thilo Fürstenberg´i juhendamisel - rütme loodi sahistades, patsutades, papitükke plaksutades.
  • Hiiumaa Muuseumi Pikk Maja - räägiti võrgumärkide tähendusest läbi ajaloo ja punuti madrusesõlmi järgides käepaelu.
  • Kodukandi lood Milvi Vanatoa eestvedamisel - Sõruotsa lood ja huvitavamad mälestused.
  • Sõru Merekeskus ja Tiit Laun - räägiti paadiehitusest ja mootorpurjekast Alar.
  • Rannikuloodus Diana Leenurm´e eestvedamisel ja Maiu Hiis´i kaasabil - rannast otsiti erinevaid rannikulooduse komponente ja püüti mõistatada nende hiiukeelseid vasteid.
  • Kalastusvahendid Marko Pruul´i eestvedamisel - näidati erinevaid kalastusvahendeid alustades põhjaõngedest ja nootadest ning lõpetades rüsade ja jääaluse kalapüügi vahenditega.

Aitäh Emmaste Päevatoa prouadele, kes küpsetasid meile maitsvaid pannkooke ja kostitasid isetehtud erinevate moosidega!

Aitäh Mati Kokla´le, kes viis soovijad merele paadisõidule!

Aitäh 8. klassi õpilasele, Mark Dmitrovski´le, kes oli kaameramehe rollis ja pani sellest päevast kokku toreda filmilõigu: https://www.youtube.com/watch?v=GtzaDfVkrbc

Aitäh Piret Veevo´le, kes tegi päevast fotojäädvustusi!

Aitäh kõigile, kes aitasid kaasa omakultuuripäeva õnnestumisele!