Head vallakodanikud, kutsume Teid osalema Emmaste kooliõpilaste taimemüügil Emmaste kevadlaadal 2018. Kui sügisesest või kevadisest peenrakorrastusest on üle jäänud taimi, siis, palun, annetage need müügiks.
Taimed palume tuua Emmaste koolimajja enne 11. mai lõunat või 12. mai hommikul Emmaste kevadlaadale.

Viimati uuendatud Reede, 04 Mai 2018 11:32

Loomekonkurss "Ühendkuningriik ja Eesti: 100 aastat sõprust"

Emmaste Põhikoolist saadeti loomekonkursile „ Ühendkuningriik ja Eesti: 100 aastat sõprust” 13 tööd 14 autorilt. Konkursiga tähistatakse 100 aasta möödumist Eesti ja Suurbritannia suhete algusest.

Konkursile saadeti:

Kaksikskulptuur „Sõbralik kohtumine” (EV president Kersti Kaljulaidi ja Suurbritannia kuninganna Elizabeth II kohtumine). Selle autorid on Renate Kastein 9 a, 2.klass (kuninganna) ja Oskar Kastein 11 a, 4.klass(president Kersti Kaljulaid).

Kollaažide autorid teemal „Sõbralik kohtumine” on Hannah Marie Walsh 9 a, 1.kl., Anna-Ly Pruunlepp 8 a, 1.kl., Sandra Rull 7 a, 1.kl., Eelika Vander 8 a, 1kl.

Maalide autorid teemal „Sõbralik kohtumine” on Heleri Alliksoo 9 a, 3.kl., Carolin Ala 10 a, 3.kl., Veronica Ellermäe 10 a, 3.kl., Juss Jaakson 10 a, 3.kl., Kristo Kesküla 10 a, 3.kl., Mari-Liis Siimuste 11 a, 3.kl., Hanna Pruul 9 a, 2.kl., Kaur Pranno 11 a,  4.kl.

Auhinnaks on kutse Briti saatkonna tähtsündmusele – kuninganna Elizabeth II auks peetavalesünnipäevapeole 13.juunil Tallinnas, mis tõotab tulla suurejooneline.

Loomekonkursi 50 võitjat koos täiskasvanust kaaslasega saavad võimaluse osa võtta kõige britilikumast üritusest. Ürituse ajaks pannakse üles näitus võidutöödest.

Tekst: Eila Tõnisson

Rimi Jalgpalli Osalusfestival

Neljapäeval toimus Tallinnas Kalevi spordihallis Rimi Jalgalli Osavusfestival, kus osales kokku 25

võistkonda üle Eesti. Meie kooli võistkonnal läks nii hästi, kui sai minna ja tulemuseks jäi Eesti

keskmine. Lastele väga meeldis, sest lisaks osavusfestivalile olid seal ka kolm Eesti koondise

mängijat (Frank Liivak, Madis Vihmann Aleksandr Dmitrijev), kellega sai pilti tehtud ja

autogramme küsitud.

Tekst: Jaanika Küttim.

Mängufilm "Seltsimees laps"

Kino tuleb kooli kätte!

Eesti uue mängufilmi "Seltsimees laps" linastus toimub Emmaste Põhikooli saalis 20. aprillil algusega kell 13.10.
Pileti hind 5 eurot.

Filmi kirjelduse ja treileriga saab tutvuda SIIN.

Kõik on oodatud!

Filmi

Viimati uuendatud Kolmapäev, 04 Aprill 2018 13:32

Hiiumaa koolinoorte kabe meistrivõistlused

28.märtsil osales meie koolist 15 õpilast Hiiumaa koolinoorte kabemängu meistrivõistlustel.
Kõrgeima tulemuse saavutas Ahti Vara, kes tuli 4.-6.klasside poiste arvestuses I kohale.
Sama vanuseklassi III koha saavutas Artur-Mihk Peterson. Tüdrukute 4.-6.klasside
arvestuses tuli III kohale Aveliin Post.

Suure tänud kõigile osalejatele!

Nutisport

23.märtsil toimusid Käina koolis Nuti-Mati matemaatika Lääne-Eesti piirkonna meistrivõistlused, kus meie õpilased ja

õpetajad väga edukalt osalesid.

Kuni 1.klasside arvestuses tuli parimaks Ott-Kristjan Kadakas. 2.-3 klassi arvestuses sai teise koha Veronica Ellermäe.
4.-5.klasside vanusegrupis tuli 3.kohale Verner Ellermäe ning 4.kohale Artur-Mihk Peterson.
6.-7.klasside hulgas tõid Aveliin Post, Kertu Liisa Põtter, Helena Pruul ja Lisanna Pruul Emmaste koolile lausa

nelikvõidu!
Täiskasvanute võistlusel saavutas Rasmus Kastein 2.koha, Margus Sõmer 3.koha ning Tiina Koit 4. koha.

Suured kiitused kõigile osalejatele ja korraldajatele!

Rohkem fotosid SIIN.

Fotod:Tiina Koit

Viimati uuendatud Neljapäev, 29 Märts 2018 15:50

Käsipallitund

Reedel, 23.märtsil andis 1.-2.klassile kehalise kasvatuse tundi Eesti naiste käsipallikoondise ja Audentese Spordikooli
käsipallitreener Martin Noodla.
Tavapärase tunni asemel õpiti hoopiski käsipalli mängima! :) Fotosid saab vaadata siit: https://www.dropbox.com/…/zqdmk8…/AAAd_kNBZ9mdolgFYDzfS6qUa…
Fotod: Tiina Koit
Viimati uuendatud Esmaspäev, 26 Märts 2018 10:14

Emakeelepäev 2018

Emakeelepäeva puhul viis meie huvijuhi praktikant Ragne Lubjak koostöös eesti keele õpetaja Madli Valguga läbi mitu põnevat sündmust.

Kõigepealt võeti ette kõige ilusama eestikeelse sõna valimine. Iga õpilane sai loosikasti panna ühe sedeli ning ühtekokku osales hääletusel 88% kooliõpilastest.

Kõige rohkem hääli kogus „TERE“, mis kirjutati paberitükikesele tervenisti 5 korda. Populaarsuselt järgmisteks osutusid nelja häälega „EMAKEEL“  ning „LILL“.

Lisaks ilusaima sõna valimisele kirjutasid õpilased ette antud struktuuri järgi luuletust. Poeemi kirjutamisel oli iga rea esimene täht ette antud ning selle võrra tulu õpilastel natukene rohkem vaeva näha. Konkursile esitatud luuletused oli kõik omamoodi toredad ning järgnevalt saab lugeda algklasside paremikku:

1.klassi luuletus, autoriteks Anna-Ly Pruunlepp, Eelika Vander, Hannah Marie Walsh ja Sandra Rull.